Polska Akademia Aikido Polska Akademia Aikido | Kokusai Aikido Kenshukai (Kobayashi Hirokazu Ha)

O Polskiej Akademii Aikido...
Polska Akademia Aikido jest organizacją skupiającą grupy ćwiczące Aikido wg. przekazu Kobayashi Hirokazu sensei.

Aktualności: Aktualności:
Treningi i ceremonia na cześć Kobayashi Soshu 30.08.2018 - 02.09.2018 odbywający się we Francji

MTV-Aikidoka beim Dojo-bau

Kiedy latem ubiegłego roku była hala targowa w Bourg-Argental przedstawiała zaledwie ruinę, to jej przebudowa na nową halę do ćwiczeń Aikido-Dojo w pierwszej połowie 2003 wykazuje spory postęp. Obok wielu francuskich uczniów Aikidoka przy budowie obiektu pomagało również paru uczniów MTV-Aikidoka w tym Oliver Dundiew.

Latem 2002 Oliver Dundiew wziął udział w wielkim kursie szkoleniowym Aikidoka, kierowanym przez Mistrza Andre Cognard w St. Sauveur-en Rue. Magazyn MTV relacjonował kurs w swoim wydaniu z kwietnia 2002r. Mistrz planował przebudowę byłej hali targowej na halę Aikido-Dojo z przed nim piętrzyły się jeszcze spore trudności. Wówczas w trakcie poufnych rozmów Oliver Dundiew zaproponował swoją pomoc.
Mistrz przystał chętnie na propozycję Dundiewa, który w międzyczasie zapoznał się lepiej z okolicą Bourg-Argental w francuskim masywie centralnym. Równe cztery miesiące z niewielkimi przerwami stolarze wspierali Mistrza przy budowie szkoły Aikido-Dojo Hirokazu Kobayashi w Bourg-Argental. Nie oznaczało to tylko piłowania. Dla wielu kwestii musiało być znalezione konstruktywne rozwiązanie, zamówienie budulca, zakup, rozsądny podział pracy.

Kiedy pod koniec czerwca główna część pracy była zakończona (nie zabrakło nawet tradycyjnego japońskiego ogrodu Zen z kładzionymi kamieniami) nic nie stało już na przeszkodzie do rozpoczęcia nowego letniego kursu. Na 5 tyg. Kursie od czerwca do sierpnia wzięło udział wielu adeptów Aikido z Francji, Włoch, Polski i Niemiec, którzy również pomagali przy pozostałych pracach przy obiekcie. Z MTV w kursie wzięli udział Heilo Nicolin, Karoline Bauer, Monika Mager, Christine Shmidt, Gitta Grüger, Gudrun Fisher, Doris Bühler oraz trener MTV-Aikido Walter Oelschläer. Ukorowaniem pracy dla Olivera było skonstruowanie i budowa mostów drewnianych i mostu bambusowego. Bambus został pozyskany z rejonu w południowej Francji Anduze.

Christine Shmidt Zdjęcia: Oliver Dundiew i Christina Shmidt
Frontalny widok nowego DojoMistrz Cognard podczas ustawiania głazu w ogródku Zen
Splatanie......oraz perfekcyjne wiązanie Bambusowego mostu
Oliver (w środku) sprawdza osadzenie mostuSkończone! Drewniany most
Bambuswy most

¯ródło: http://www.3a.org/artikel/mtvmagazin1_2004.jpg

Zobacz także: http://de-new.aikidojournal.net/archive/docs/gallery/20030927-Dojo_Bourg_Argental-Andre_Cognard/

comments powered by Disqus

Polska Akademia Aikido © 2010